Ekspansja

Ekspansja czegoś za Radosławem Pawelcem "Wieża Babel. Słownik wyrazów obcych" to rozszerzenie się tego na nowe obszary, dziedziny.

Wilno 2009
Na tej stronie znajdziesz w jaki sposób Uniwersytet Biblijny św. Józefa zajmuje nowe obszary medialne, edukacyjne i terytorialne. Rozpoczynając pracę tą metodą nie mieliśmy pojęcia,  jak to się potoczy. To miała być mała elitarna grupa formacji biblijnej w parafii św. Józefa w Lublinie. Ale widać Pan Bóg ma inne plany. Sama nigdy bym tego nie zaplanowała, ani nie odważyła się, bo w brew pozorom jestem nieśmiała i boję się mediów.
  1. Wywiad w Radio Lublin - 2007 r. - materiał dźwiękowy w formie wywiadu ze mną i czwórką uczestników Uniwersytetu Biblijnego. Pani redaktor (nie pamiętam imienia i nazwiska) "namierzyła nas w Internecie" i przyszła do szkoły zrobić z nami wywiad. Stwierdziła, że to świetny pomysł Uniwersytet Biblijny dla dzieci. Wtedy to była zupełna nowość, żeby dzieci miały swój uniwersytet. Radio Lublin to świecka rozgłośnia, ale materiał dźwiękowy wyemitowany został w katolickim programie.
  2.  Ks. G. Zadrożny, M.Dec , Uniwersytet Biblijny - nowa forma pracy z Biblią w parafii św. Józefa w Lublinie ,Wiadomości Archidiecezji Lubelskiej "Memoranda" Nr4.2007 s.1029 - 1034. Artykuł na temat: na czym polega program Uniwersytetu Biblijnego, 2 karty pracy i Indeks.
  3. Biuletyn Dzieła Biblijnego 2008r. - na płycie CD zamieszczone były: cele, tematyka, opis wymagań i sposoby realizacji programu, wszystkie karty pracy na I rok formacji, Indeks.  
  4. Letnia Szkoła Pedagogów Natanarium 2008 r. - krótka prezentacja (30 min) w ramach tzw. wymiany doświadczeń. Przedstawiłam wtedy cele, treści, wymagania programowe, dzieliłam się doświadczeniami z realizacji tego programu. Uczestnicy otrzymali przykładowe karty pracy dla dzieci. 
  5. Program w telewizji Trwam - Poniedziałek Wielkanocny 2009 r. - Pojechaliśmy tam na zaproszenie ks. prof. Witczyka - członka Papieskiej Komisji Biblijnej. Program prowadzony był na żywo. Brało w nim udział 5 osób z naszej parafii: ks. Piotr Golec (w zastępstwie naszego rektora ks. Grzegorza Zadrożnego, którego tato ciężko się rozchorował), Ania Jankowska (V klasa), Dorotka Przesmycka (III klasa), brat Dorotki - Piotr (student) i ja. Zarówno Ks. Profesor jak i prowadzący zadawali nam pytania dotyczące programu Uniwersytetu Biblijnego, wymagań, treści i sposobów realizacji.  
  6. Wakacyjne warsztaty dla katechetów z Litwy - Wilno 2009 r. - Uczestnikami było 50 katechetów zarówno Litwinów jak i Polaków. Warsztaty na temat Uniwersytetu Biblijnego trwały 5 godzin dydaktycznych. uczestnicy zapoznali się z celami, treściami realizowanymi na spotkaniach. Otrzymali 2 przetłumaczone na j. litewski karty pracy i Indeks. Dzielenie się doświadczeniami z realizacji programu ilustrowane było zdjęciami z wydarzeń uniwersytetu - prezentacja multimedialna. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na grupy i stworzyli karty pracy.
  7. A.Gieroba, Znajomość z Panem Bogiem, Gość niedzielny (7.03.2010)- artykuł zawierał wywiady: ze mną, mamą dwóch uczennic, która brała udział w spotkaniach i trzema innymi uczestniczkami.
  8. Ogólnopolskie Targi Metodyczne dla katechetów - Mosty Współpracy - Warszawa 5.03.2011r. - 10 min. prezentacja multimedialna na temat Uniwersytetu Biblijnego. Taka była formuła konferencji. 
  9. M.Dec, ks.G.Zadrożny, Uniwersytet Biblijny czyli jak czytać Pismo Święte z dziećmi, Katecheta 7-8/2011 s.100-103. 
  10. Lubsacro - warsztaty dla katechetów - Lublin 2.10.2013r. - uczestniczyło 9 katechetów. Od października rusza Uniwersytet Biblijny w parafii św. Antoniego w Lublinie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz